Rok wydania: 2014
Wydawca: Villa Arte
Wykonawcy: Alicja Węgorzewska
Aranżacje: Bogdan Kierejsza

Praca nad płytą trwała kilka miesięcy. Nowoczesne aranżacje utworów napisał wybitnie uzdolniony skrzypek i kompozytor – Bogdan Kierejsza. Bogate, orkiestrowe brzmienie kolęd współgrają z polskimi motywami polonezów i kujawiaków.

– Kolędy były w moim domu od zawsze – mówi Alicja Węgorzewska. – Pamiętam, jak siadaliśmy przy stole wigilijnym z babcią, która pochodziła z Wilna i kolędowaliśmy. Dużo później odkryłam, że kolędy mogą być fascynującym materiałem muzycznym. Jakiś czas temu zostałam zaproszona do Polsatu na dużą galę świąteczną. Na potrzeby tamtego spotkania powstały piękne aranże kolęd, chwytające za serce. Są to kolędy, których każdy chciałby słuchać w domu. Nie są udziwnione, nie są przekształcone, tylko zachowują tę swoją prostotę, piękno i elegancję. Są orkiestrowe, mają niebanalne aranżacje, w stylu Andrei Bocellego i Davida Fostera. Czarują swoim charakterem. Posłuchajcie…

Na albumie znalazły się najpiękniejsze i najsłynniejsze polskie kolędy, m.in. „Lulajże Jezuniu”, „Cicha Noc”, „W żłobie leży”, „Wśród nocnej ciszy”, w pięknych, tradycyjnych, orkiestrowych aranżacjach.

Spis utworów

1.Przybieżeli do Betlejem Pasterze

2. W żłobie leży

3. Lulajże Jezuniu

4. Wśród nocnej ciszy

5. Nie było miejsca dla Ciebie

6. Jezus Malusieńki

7.Gdy Śliczna Panna

8. Mizerna Cicha

9.Oj Maluśki Maluśki

10. Gdy się Chrystus Rodzi

11.Cicha Noc

12. Bóg się Rodzi