Telewizja Polska i Fundacja StartSmart zapraszają na 8 edycję Bitwy Tenorów na róże. Jak co roku 4 młodych i zdolnych tenorów powalczy w przyjacielskiej bitwie o zwycięstwo i platynową różę. W tym roku do walki o platynową różę i stanęli Maciej Gwizdała, Piotr Kalina, Stanisław Napierała, i Łukasz Wroński. Jan Kiepura byłby z nich bardzo dumny. Tenorów w walce wspierają Marta Burdynowicz, tegoroczna laureatka Voice of Poland, Paulina Grochowska, Dorota Ritz i Alicja Węgorzewska. Artystom towarzyszy Stokłosa Collective Orchestra pod dyrekcją Jana Stokłosy. Wspaniałe lata XX, amerykańskie standardy i nieoczywiste duety, to wszystko już dla Państwa w TVP Kultura  oraz https://kultura2.tvp.pl/ 31 grudnia ( godz. 14.15)  i 1 stycznia ( godz. 14.30) oraz 2 stycznia w TVP2 ( godz. 16.30 ).

W tym roku motywem przewodnim koncertu będzie uwielbiany przez publiczność crossover – czyli mieszanie styli muzycznych – w naszym przypadku jest to połączenie klasyki i muzyki popularnej.

Któż z nas nie zna piosenek Andrei Bocellego czy wspaniałych koncertów Trzech Tenorów ?

VIII Bitwa Tenorów na róże nadchodzi w nowym wydaniu. Jak co roku usłyszymy występy solowe, duety, kwartety. Zabierzemy Państwa w muzyczną podróż, pełną emocji, wzruszeń i wspomnień.

Oczywiście nie zabraknie stałego już elementu Bitwy tenorów na róże, czyli uroczego i zabawnego starcia tenorów w utworze O Sole mio.

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra a zwycięzcę wybierze międzynarodowe jury, wybierając tenora, najbliższego ideałowi Jana Kiepury.

Koncert poprowadzą Alicja Węgorzewska i Tomasz Tylicki

Czy w tym roku znajdziemy następcę największego z największych – Jana Kiepury ?

Przekonacie się Państwo już niebawem.

 

  

Bitwa Tenorów na róże to sztandarowy projekt Fundacji StartSmart.

Jest to przyjacielska bitwa czterech młodych tenorów o uznanie publiczności, a co za tym idzie o róże, które są jednocześnie głosami w konkursie. Tenorzy walczą na kadencje i oddechy, czarują uśmiechem w towarzystwie znakomitych śpiewaczek operowych.

Od 7 lat, wspaniałe koncerty, propagujące muzykę klasyczną zdobywają nowe rzesze publiczności, są wyczekiwane i cieszą się wielką sympatią widzów. Projekt powstał w 2013 r. Był to hołd dla Jana Kiepury, największego polskiego tenora, w kolejną rocznicę śmierci.

Alicja Węgorzewska chcąc przybliżyć muzykę klasyczną szerokiemu gronu publiczności, zorganizowała satelitarną transmisję live, po raz pierwszy w 47 letniej historii festiwalu. Pierwszą Bitwę Tenorów w prestiżowym czasie antenowym obejrzało blisko 2 miliony widzów. Zamysłem była także promocja młodych polskich artystów i realizatorów. Kolejne lata przyniosły kolejne wspaniałe edycje i pozwoliły odkryć prawdziwe talenty,

Od 7 już lat Bitwę Tenorów na róże obejrzało blisko 15 milionów widzów. Koncert był wielokrotnie retransmitowany w różnych stacjach telewizyjnych – ogólnopolskich i lokalnych.

Przez te wspaniałe 7 lat w koncercie wystąpili wspaniali i uznani artyści, m.in. Simone Kermes, Grażyna Brodzińska, Alicja Węgorzewska, Joanna Moskowicz, Tre Voci, Krystian Krzeszowiak. Koncerty odbywały się na zarówno na deptaku w Krynicy Zdrój, jak i w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Teatrze Dramatycznym czy studiu telewizyjnym.

fot. Grzegorz Bargieł

 

 


 

LOTTO  Partner Główny  koncertu Bitwa Tenorów na Róże

https://www.facebook.com/markaLOTTO