Dopiero początek grudnia, ale w sannickim pałacu magiczny nastrój świąt można było już poczuć podczas sobotniego koncertu🎄🎅🎄 Goście z niecierpliwością oczekiwali pojawienia się artystki. 
Najpiękniejsze kolędy oraz piosenki świąteczne wykonała śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska. Kiedy zabrzmiała muzyka i rozległy się pierwsze słowa znanych kolęd, już w pełni zaczęło pachnieć świętami. Bóg się rodzi, Lulajże Jezuniu, Mizerna cicha, Przybieżeli do Betlejem Pasterze – to tylko kilka tytułów ze wszystkich wykonanych przez artystkę. Poza tym typowo wigilijnym repertuarem, Alicja Węgorzewska śpiewała też piosenki świąteczne, jak choćby White Christmas, czy Pięknie Pada Śnieg. Nieco rozmarzona publiczność chętnie włączała się we wspólne wykonanie. Występ mezzosopranistki zakończyła owacja na stojąco. 
Przy tym świątecznym repertuarze świetnym okazał się akompaniament skrzypcowy w wykonaniu Natalii Walewskiej. Skrzypaczka sprawiła jeszcze widzom niespodziankę, grając dwa filmowe utwory Ennio Morricone.
Tegoroczny koncert grudniowy zorganizowany przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w ogóle różnił się nieco od tych z ubiegłych lat. Po występie Alicji Węgorzewskiej, przez salę lustrzaną powędrował na scenę Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy z Łowicza „Koderki”. Wspólnie z wybitną mezzosopranistką zaśpiewał on popularną kolędę „Wśród nocnej ciszy”.
Kolędy w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej uzupełnione zostały pastorałkami z różnych stron Polski. Wykonali je członkowie zespołu „Koderki” ubrani w tematycznie powiązane stroje ludowe. Był też oczywiście strój sannicki.
dzieci i młodzież starannie ćwiczą , by jak najlepiej zaprezentować swą kapelę i zespół taneczno-wokalny. Młodzi wykonawcy również zyskali aplauz widowni.

Alicja Węgorzewska swoją muzyczną drogę rozpoczęła bardzo wcześnie, choć może odbywało się to wówczas niezbyt konwencjonalnie. 
Jako 4-latka zafascynowała się fortepianem i najchętniej okupowałaby go bez przerwy. Rodzina stwierdziła, że chyba trzeba ją zapisać na lekcje muzyki. Po roku nauki w ognisku muzycznym okazało się, że ma talent i powinna lekcje fortepianu kontynuować. Tak też się stało, a do dziś wspomina najlepszy prezent, jaki w życiu dostała – stary poniemiecki fortepian.
Swój talent wokalny dostrzegła podczas obowiązkowych zajęć w chórze muzycznym. Skutkowało to studiami wokalnymi w gdańskiej Akademii Muzycznej. Studia muzyczne ukończyła w 1993 na wydziale wokalnym w Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie. 
Alicja Węgorzewska zawsze powtarza, że opera jest dla wszystkich, że nie należy bać się muzyki klasycznej, a raczej wsłuchać się w nią.

Natalia Walewska- utalentowana skrzypaczka, wykształcona między innymi przez legendarnego wirtuoza skrzypiec Leonida Kogana. W swoim dorobku ma laury na prestiżowych międzynarodowych konkursach, między innymi: Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego.

KODERKI – Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy z Łowicza, który działa blisko 60 lat. Ale pod obecną nazwą występują od roku 1985. 
KODRA to tematyczna wycinanka łowicka, w rozmaitych kształtach i motywach. Zespół zdobył wiele prestiżowych nagród – głównie pierwszych. Swoje sukcesy zawdzięcza nie tylko ciężkiej pracy uczestników, ale też Ewy Smereckiej – instruktora wokalnego, Katarzyny Polak – kierownika artystycznego i Szymona Mońki – kierownika kapeli.

Tradycyjnie można było zakupić oryginalne ozdoby świąteczne lub interesujący prezent pod choinkę. A wszystko wykonane przez twórczynie ludowe oraz uczniów szkól i podopiecznych DPS-u.