Posiedzenie Rady Powiatu Kwidzyńskiego miało charakter symboliczny. Odśpiewano hymn narodowy, a radny Antoni Barganowski, który jest historykiem, wygłosił okolicznościowy referat. Następnie radni udali się do sali koncertowej teatru, gdzie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu śpiewaczki operowej, Alicji Węgorzewskiej.

 

https://kck.ckj.edu.pl/galeria/2018/?single=309

 

„Niepodległa 2018” to koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej, które towarzyszyły Narodowi Polskiemu w trudnych chwilach, podczas ważnych wydarzeń dziejowych, które były i nadal są istotnym elementem tożsamości narodowej.

Zaprezentowane zostaną utwory m.in. z powstania styczniowego, listopadowego, warszawskiego, pieśni żołnierskie, które przez lata uzyskały status pieśni narodowych.

Całość połączy komentarz, osadzający prezentowane utwory w wybranych kontekstach historycznych.

Alicja Węgorzewska znana i ceniona na świecie i w Polsce śpiewaczka operowa łączy wspaniały głos, niesamowitą osobowość sceniczną i doskonały talent aktorski. Występuje na scenach operowych, na największych Festiwalach Europy, śpiewa z równą łatwością wielkie partie operowe, przepiękne utwory musicalowe, jak i utwory crossoverowe. Sama pisze teksty, produkuje przedstawienia i festiwale, prowadzi przedszkole i zajmuje się szeroko pojętą edukacją dzieci i młodzieży. Wielokrotnie uświetniała swoimi występami międzynarodowe festiwale, imprezy państwowe i biznesowe, wielokrotnie witała z całą Polską Nowy Rok podczas oficjalnych telewizyjnych koncertów sylwestrowych, występowała wielokrotnie w polskich placówkach dyplomatycznych na całym świecie, uświetniała Dni Polskie na świecie i wydarzenia związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej, wielokrotnie występowała na wydarzeniach poświęconych Janowi Pawłowi II i innych chrześcijańskich wydarzeniach.