We wtorek 10 czerwca władze Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola ANIOŁOWO zostały zaproszone na Spotkanie z Pierwszą Damą RP.

Najważniejsze jest uświadomienie społeczeństwu, czym jest autyzm, jaka jest skala problemu i z jakimi problemami borykają się osoby dotknięte autyzmem i ich bliscy – podkreślała Małżonka Prezydenta RP podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.  – Ważne, aby ta wiedza nie dotyczyła tylko dużych miejscowości, ale przekraczała granice miejscowości mniejszych i zupełnie malutkich – dodała.

Anioowo u P Przydentowej

Anna Komorowska spotkała się z dziećmi chorymi na autyzm, ich rodzicami i przedstawicielami organizacji propagujących wiedzę na temat autyzmu. W spotkaniu udział brali również: Alicja Węgorzewska, która stworzyła przedszkole Aniołowo, Marcin Frączkowski dyrektor przedszkola oraz Piotr Tomankiewicz prezes fundacji Nowa Nadzieja. Podczas spotkania podsumowywano efekty “Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu”, nad którym patronat objęła Pierwsza Dama.

 

Uczestnicy spotkania wskazywali, że Polacy wiedzą coraz więcej na temat autyzmu, ale nasz system edukacyjny wciąż wyklucza dzieci z tym schorzeniem, a lekarze pierwszego kontaktu mają zbyt małą świadomość na jego temat.

Była to również okazja do podziękowań i wręczenia Pierwszej Damie RP obrazu autorstwa Rafała Olbińskiego, symbolizującego nasze Niepubliczne Integracyjne Przedszkole ANIOŁOWO.