Wszystko za sprawą akcji „Pomaganie jest trendy”! Wśród zaproszonych gości są m.in. Snoop Dogg (43 l.), Kurtis Blow (55 l.) i Alicja Węgorzewska (47 l.). Artyści nagrali wspólnie piosenkę na rzecz dzieci z autyzmem.

Gwiazdy światowego hip hopu: Snoop Dogg , Kurtis Blow, Curtis Young (syn Dr.Dre) nagrały razem polskimi raperami i innymi gwiazdami utwór „Hit Rappers”.Wszystko za sprawą projektu „Pomaganie jest trendy”, organizowanego przez polskiego rapera Gorzkiego na rzecz dzieci z autyzmem. Poza wspomnianymi artystami, do udziału w utworze “HIT Rappers”, zaproszenie Krzysztofa Gorzkiewicza przyjęli m.in.: Kokane oraz słynna polska diva operowa Alicja Węgorzewska.

 

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=B95qzIsNuAU”]

Utwór powstał na rzecz dzieci autystycznych z polskiej fundacji “Nowa Nadzieja”. Właśnie skrót “HIT” w tytule piosenki oznacza “Helping is trendy” – czyli nazwę akcji promowanej na całym świecie.
– Chciałbym zaapelować do mediów, bo wszystkie portale czy gazety pisząc o tym wydarzeniu wykazują się dużym sercem i dzięki nim coraz więcej osób usłyszy o problemie. –tłumaczy Snoop Dogg

– Autyzm to poważmy problem, mało kto wie, że aż 1 na 88 rodzących się dzieci dotyka właśnie ten rodzaj niepełnosprawności. Wśród znanych osób, na autyzm cierpiały takie osoby jak Mozart, Albert Einstein, Izaak Newton, czy Marilyn Monroe. Wśród żyjących znanych osób, mówi się o autyźmie, wspominając o nazwiskach , takich jak Bill Gates, Keanu Reeevees, Robbie Williams, czy najlepszy na świecie piłkarz Leo Messi – wylicza Gorzki.

Warto dodać, że wszyscy artyści biorący udział w akcji, swoje wersy nagrali ekskluzywnie i zupełnie za darmo! JAK PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI?

Sposoby są dwa:
1- Wystarczy udostępnić na swoim profilu w serwisach społecznościowych linki do teledysków, zachęcając do tego samego znajomych. Generowane są w ten sposób dochody, które w całości trafiają na konto fundacji “Nowa nadzieja” z przeznaczeniem na leczenie dzieci autystycznych.
2- Można też zakupić płytę Gorzkiego, zawierającą utwór w cenie 25zł pod ninieszym linkiem: www.sklep.nowanadzieja.com.pl, z czego dochody w całości zasilą konto fundacji.

gorzki n friends

źródło: http://www.fakt.pl/gwiazdy/snoop-dogg-i-polscy-artysci-dla-dzieci-z-autyzmem,artykuly,468922.html