– To jest płyta, która nie powstała 13 lat temu, a która miała byś stworzona, napisana i wyprodukowana przez Grzegorza – mówiła o swojej najnowszej płycie śpiewaczka operowa. „Il Colori Dell’ Amore” dla Alicji Węgorzewskiej masterował sam mistrz Bob Katz.

 

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=Fg1xp6FpMp4″]

Z liderem Republiki i Obywatelem G.C Węgorzewska współpracowała już przy okazji ścieżki dźwiękowej do filmu „Wiedźmin”. – Grzesiek mnie tą płytą bardzo zaskoczył, bo pokazał jakie pokłady wyobraźni muzycznej drzemią w nim, jako kompozytorze – mówiła w „Muzycznej Jedynce”. Współpracę nad nowym wspólnym krążkiem mezzosopranistki i Ciechowskiego przerwała śmierć muzyka. – „Kolory miłości” są wielkim podziękowaniem dla niego. Warto spotykać wspaniałych ludzi – powiedziała Alicja Węgorzewska.

„Il Colori Dell’ Amore” nie jest krążkiem wyłącznie dla miłośników opery. Śpiewaczka przyznała zresztą, że lubi zarówno świat muzyki poważnej jak i popu. I chętnie je łączy. – Punktem wyjścia i punktem, do którego chcemy dojść, jest wysoka jakość. Tu są wspaniałe aranżacje Tomka Szymusia, piękne kompozycje Bogdana Kierejszy i Tomasza Betki – mówiła w rozmowie z Marcinem Kusym.

Polskie radio jedynka 5 marca

foto: Tomasz Jaremczak/Polskie Radio

Jako pierwszą piosenkę z krążka słuchacze radiowej Jedynki poznali utwór „Perche”, który był Piosenką Dnia Jedynki. – Kluczem były piękna melodia, potem piękne aranżacje, wspaniali muzycy, bardzo dobre studio i światowy mastering w Los Angeles – opowiadała o zawartości krążka Węgorzewska. Masteringiem płyty zajął się Bob Katz, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy za swoją pracę i jeden z najbardziej uznanych specjalistów na świecie w tej dziedzinie. – Dał tej płycie bardzo naturalne brzmienia i głębię. Gdy usłyszeliśmy jego mastering okazało się, że wszystko jest zrównoważone – wspominała.

 

O czym mówi piosenka dedykowana mamie? Co Alicja Węgorzewska sądzi o współpracy z muzykami rockowymi i kiedy publiczność będzie miała okazję usłyszeć ją na żywo? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

 

 

 

 

 

 

Żróło : http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/1068043,Alicja-Wegorzewska-Kolory-milosci-to-podziekowanie-dla-Ciechowskiego