Żróło: http://platine.pl/polska-spiewaczka-zachwyci-producenta-whitney-houston-0-1483570.html

Nagrać płytę, która zdobędzie uznanie Davida Fostera, jednego z największych kompozytorów i producentów na świecie – taki cel postawiła sobie Alicja Węgorzewska. Jej Il Colori Dell Amore trafiają na półki wraz z nowymi albumami Schillera, Bisquit i St Vincent.

Alicja Węgorzewska ponownie dowodzi, że marzenia są po to, by je spełniać. Po wyśnionych jeszcze na studiach sukcesach na międzynarodowych scenach operowych przyszedł czas na płytę, którą z dumą będzie mogła podarować swemu mistrzowi z dziedziny muzyki popularnej – amerykańskiemu kompozytorowi i producentowi Davidowi Fosterowi, osławionemu współpracą z największymi diwami pokroju Barbry Streisand, Whitney Houston czy Mariah Carey.

Śpiewaczka album Il Colori Dell Amore przygotowała z rozmachem – napisała włoskie teksty, bo – jej zdaniem – to wyjątkowo śpiewny język, zaangażowała do współpracy Frederica Kempe, którego pieśni wykonuje supergwiazda opery Anna Netrebko, a mastering całości powierzyła Bobowi Katzwoi, kilkukrotnemu zdobywcy muzycznego Oscara – Grammy. W efekcie powstała muzyka z pogranicza operowej wrażliwości i popowej beztroski, która kierowana jest w stronę słuchaczy gustujących w nagraniach Andrei Bocellego i Sarah Brightman, ale także w produkcjach wspomnianego Davida Fostera.