25 stycznia 2014 r. na Scenie Oficyna w Teatrze Kamienica odbył się koncert finałowy IX akcji charytatywnej organizowanej przez Zespół Szkół nr 51 im. I. Domeyki w Warszawie – „Domeyko Dzieciom”. Gwiazdą koncertu był Natalia Kukulska, a całe wydarzenie poprowadził Maciej Rock.

 Akcja „Domeyko Dzieciom” zrodziła się z potrzeby serca uczniów Zespołu Szkół nr  51 w 2004 roku. Celem przedsięwzięcia jest zebranie pieniędzy na leczenie chorych dzieci. W  tym roku środki trafią do Olgi (1 rok) – chorej na nowotwór złośliwy oka prawego i Aleksandry (3 latka) – cierpiącej na dysgenezję przedniego odcinka obu oczu.

Akcja zawsze trwa 5 dni, od poniedziałku do piątku danego tygodnia i kończy się uroczystym koncertem w sobotę. W tym czasie w szkole odbywają się m.in.: spotkania ze znanymi ludźmi, rozgrywki sportowe, warsztaty taneczne, można odwiedzić sklepik z gadżetami,  czy też kawiarenkę „Domeyko Cafe”, a także wziąć udział w nocnych maratonach filmowych „Domeyko nocą”.

alicja-wgorzewska-na-koncercie-natalia-kukulska-i-domeyko-dzieciom-w-teatrze-kamienica-NEWS_MAIN-80996 alicja-wgorzewska-na-koncercie-natalia-kukulska-i-domeyko-dzieciom-w-teatrze-kamienica-NEWS_MAIN-80997

W tym roku „Domeyko Dzieciom” rozpoczął się 20 stycznia (poniedziałek) turniejem „Być jak mężczyzna” z udziałem Moniki

Mrozowskiej, Joanny Trzepiecińskiej, Beaty Ścibakówny, Doroty Williams.

Wystąpili również zaproszeni goście: Bartek Kuśmierczyk, Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy, zespoły Studia taneczno – aktorskiego Hanny Kamińskiej, „Follow the Beat” oraz Uczniowie Zespołu Szkół nr 51 im. I. Domeyki.

Fot. Anita Kot

Żródło: http://teatrkamienica.pl/aktualnosci/ix-final-akcji-charytatywnej-domeyko-dzieciom

 

Zdjęcia: afterparty.pl

http://afterparty.pl/newsy_galeria.html?galg_id=6024&ph_wide_03_page_no=10