Słowa, Wokal (Rap): Krzysztof Gorzkiewicz
Muzyka : Marcin Nierubiec
Produkcja teledysku: Incydent

 

 

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=z-jH5g_9kbA&feature=youtu.be „]

 

Pomaganie powinno być zaraźliwe, a na pewno jest trendy – kolejne projekty przekonują, że pomagać trzeba. Teraz można sobie wybrać jak to robić. Można oglądać charytatywny teledysk, można iść na spektakl, koncert, czasem wystarczy powielać apele potrzebujących na portalach społecznościowych. Nie kosztuje nic, ale są tacy, dla których wartość tego wsparcia jest nieoceniona.

 

Pod tym hasłem po raz czwarty wystartował dobroczynny projekt zainicjowany przez rapera Krzysztofa „Gorzkiego” Gorzkiewicza.

To projekt nietypowy, zrealizowany w gronie gwiazd, dla których dobroczynność to coś więcej niż możliwość promocji, a przede wszystkim nie biorących za udział żadnych honorariów.

Każdego roku, pod tym samym hasłem, gwiazdy nagrywają piosenkę, teledysk oraz koncertują i występują w mediach, propagując idee projektu oraz zbierając fundusze na określony cel.

Gorzkiewicz do współpracy zachęca najważniejsze postacie polskiego show biznesu. Dotychczas w kampanii wzięli udział m.in.: Krzysztof Ibisz, Maciej Orłoś, Michał Wiśniewski, Agnieszka Włodarczyk, Piotr Świerczewski, Michał Milowicz, Krzysztof Antkowiak, Alicja Węgorzewska, Krzysztof Cugowski i inni. W akcję włączyło się także wiele gwiazd zagranicznych – jak Truth Hurts, Cypress Hill, czy finalistka brytyjskiego X-Factor, Rebeca Ferguson.

Dzięki funduszom , które po części za sprawą 1% podatku wzmocniła kampania „Pomaganie jest trendy”, fundacja kilka razy do roku ściąga do swojej siedziby w Kaliszu najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie autyzmu. To sprawia, że 80% podopiecznych organizacji nie przejawia na laicki rzut oka żadnych zachowań charakterystycznych dla autyków.

W tym roku, w warszawskim Hear Studio, przy akompaniamencie młodego kompozytora Marcina Nierubca zaśpiewały gwiazdy takie, jak Jerzy Połomski, Bohdan Łazuka, Beata Tadla, Alicja Węgorzewska, Małgorzata Kosik, Michał Milowicz, Michał Rudaś, Asia Ash i, oczywiście, twórca projektu – „Gorzki”. Poza piosenką i teledyskiem realizowanym przez Piotra Deszkiewicza i Jakuba Lada, w tym roku zrealizowane zostały również, po raz pierwszy, zdjęcia do kalendarza dobroczynnego z udziałem gwiazd, których realizacji podjął się czołowy polski fotograf Bartek Wardziak.

nr10_pomaganie2

 

Źródło:http://www.businessandbeauty.pl/pomaganie-jest-trendy-2/