Telewizja Al Jazeera, która jest drugą po telewizji polskiej najliczniejszą ekipą na Euro 2012, zaprosiła do swojego studia mezzosopranistkę Alicję Węgorzewską, jedyną gwiazdę z Polski. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Wspominano o kilku koncertach, które Alicja dała na Bliskim Wschodzie.

Po raz pierwszy poleciała do Kuwejtu w 2006. Zaspiewała tam na zakończenie obchodów Konkursu Chopinowksiego. Cztery lata póżniej wyreżyserowala „Carmen” i zaśpiewała w niej tytułową rolę w Kuwejcie i Bahrajnie. Ostatnio była w krajach Zatoki Perskiej w 2011 roku. Wystapiła w Kuwejcie, Abu Dhabi i Katarze. Tam mezzosopranistka brała udział w imprezie organizowanej w ramach polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Gala odbyła sie w przepiękniej Quatar Opera House. O tym wszystkim Alicja opowiadała w studio.

Zaprezentowała się również przed telewidzami śpiewając fragment Carmen i słynny przebój Luciano Pavarotti-Sarah Brightman „Time to say goodbye”. W tym momencie oglądało ją 300-400 milionów ludzi na całym świecie. Taki zasięg ma Al Jazeera.

[nggallery id=12]