http://niezalezna.pl/55541-autyzm-nie-wyrok

Autyzm to nie wyrok

Już jutro (piątek, 23 maja) na warszawskim Ursynowie będziemy obchodzić I Dzień Autyzmu organizowany przez sławną śpiewaczkę operową Alicję Węgorzewską. W ramach akcji odbędą się bezpłatne warsztaty dla kadry pedagogicznej i nauczycieli, aukcja charytatywna na rzecz dzieci autystycznych oraz występy gwiazd połączone z dniem otwartym w nowo powstałym przedszkolu integracyjnym „Aniołowo”.

Alicja Węgorzewska serdecznie zaprasza na obchody I Dnia Autyzmu na Ursynowie organizowane przy współpracy z Fundacją „NOWA Nadzieja”.

W piątek, w godzinach 9­.00-15.00, w nowo powstałym przedszkolu integracyjnym „Aniołowo” (ul. Rumby 4, wjazd od ulicy Lambady) odbędzie się konferencja pod hasłem „Autyzm nie musi być wyrokiem”. Wykład wygłosi ekspert ds. autyzmu dr Justyna Leszka z Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej wPoznaniu. Tuż zakończeniu konferencji odbędzie się spotkanie pod hasłem „Artyści dzieciom” z udziałemm.in. Olgi Bończyk, Alicji Węgorzewskiej, Patrycji Markowskiej, Bohdana Łazuka i wielu innych.

Następnie odbędzie się aukcja charytatywna przedmiotów podarowanych przez Krystynę Jandę, Szymona Majewskiego, Justynę Steczkowską, Leszka Możdżera i innych, którą poprowadzi Joanna Racewicz. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz dzieci autystycznych. Wstęp wolny.

– Proponujemy wraz z Fundacją NOWA Nadzieja objęcie opieką dzieci z zaburzeniami. Fundacja madostęp do najnowszych osiągnięć amerykańskich lekarzy z Portland, którzy będą w Polsce na początku lipca – mówi inicjatorka  wydarzenia Alicja Węgorzewska. Zaprasza również na spektakl charytatywny „Diva for rent” pod hasłem „Zabierz Mamę w dniu Jej święta”, który zagra 26 maja w Multikinie na Ursynowie. ­

-Dochód będzie przeznaczony na rzecz dzieci autystycznych – podkreśla śpiewaczka.