alice

 

 

 

 

Źródło: Sony Music Entertainment Poland Sp. z o. o.

Warszawa, 31 stycznia  2014 r.

 

 

PŁYTA: Alicja Węgorzewska „I COLORI DELL’AMORE”

PREMIERA: 25 lutego 2014

WYDAWCA: Sony Music Poland

 

Ten album powstał z marzeń. Słuchając Barbry Streisand, Shirley Bassey, Andrei Bocellego czy Josha Grobana mezzosopranistka Alicja Węgorzewska zastanawiała się, dlaczego oni wszyscy śpiewają popularny repertuar mając tak wspaniałe, operowe głosy. Zapragnęła sama nagrać album w stylu, jakiego nie powstydziłby się David Foster, wybitny producent, laureat niezliczonych nagród Grammy, odkrywca pięknych głosów i kreator gwiazd.

Taki album chciała już zrealizować trzynaście lat temu. Współpracowała wtedy z Grzegorzem Ciechowskim przy soundtracku do filmu „Wiedźmin”. Miała mnóstwo pomysłów, była podekscytowana projektem, ale nieodżałowany twórca zmarł .Jej płyta miała być następnym projektem Grzegorza, mówił o niej już w wywiadach……

Nie tak dawno pomysł nabrał rumieńców. Zaczęło się od monodramu „Diva For Rent”, w którym Alicja Węgorzewska przybliżała słuchaczom tajniki opery. Przede wszystkim tym, którzy nie mieli z nią wcześniej do czynienia. Na Festiwalu Kiepury w Krynicy przedstawiła program w stylu Pavarottiego „Alicja and Friends”. Zauważyła, że ludzie potrzebują efektownego przedstawienia, eleganckich strojów, chwytliwych melodii i klasycznych aranżacji, ale w popularnej formie.

O kompozycje poprosiła Bogdana Kierejszę i Tomasza Betkę. Część piosenek napisała Anna Kornelia Aberg wraz z J. Lindbergiem a także Frederic Kempe , który komponuje dla  szwedzkiej Divy Maleny Ernman, a jego utwory śpiewa także sama Anna Netrebko. Producentem muzycznym i autorem aranżacji jest Tomasz Szymuś. Alicja Wegorzewska sama napisała  włoskie teksty opowiadające o jej życiu, rodzinie, miłości i ważnych osobach w jej życiu. Niektóre brzmi, jak arie operowe. To historie prawdziwe, ale także i fikcyjne. Obracają się wokół uczuć, odkrywają przed słuchaczami wszystkie kolory miłości. Mówią też wiele o samej bohaterce albumu, śpiewaczce operowej Alicji Węgorzewskiej, która potrafi nas przekonać, że opera jest dla wszystkich.

Jej głos wzbudza emocje, które nie pozostawią nikogo obojętnym. Dzięki jej interpretacjom i perfekcyjnie zrealizowanej muzyce, te piosenki zapadają w pamięć, dosłownie chodzą za słuchaczem, powodują, że nie można przestać ich nucić.  Alicja Węgorzewska chce, aby jej muzyka rozświetlała nasze domy, wywoływała uśmiechy na twarzach, by wzruszała do łez. Żebyśmy słuchając jej „Kolorów miłości” mieli swoje święto. – Każda z piosenek jest jak film, opowiada o życiu – mówi Alicja Węgorzewska. Wraz z albumem „I colori dell’amore” opera, najdoskonalsza z muzycznych sztuk, przychodzi do nas, staje się nam bliska.

Album zrealizował Rafał Smoleń w studiu Sound & More. Masteringu dokonał legendarny Bob Katz,

wielokrotny laureat Grammy, mistrz naturalnego i efektownego brzmienia. W nagraniu wzięło udział wielu znakomitych muzyków sesyjnych. „I colori dell’amore” to produkcja na najwyższym światowym poziomie.