Światowej sławy śpiewaczka Alicja Węgorzewska wystąpiła w finale Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Jędrzejowie. Archiopactowo cystersów, gdzie odbywał się koncert wypełniony był po brzegi koneserami muzyki klasycznej. Melomani co i rusz za ten wspaniały występ nagradzali artystkę gromkimi brawami, a ta nie kryła wzruszenia z licznie zgromadzonej publiczności.

 W trakcie koncertu chcąc zbliżyć się z widowinią zeszła z części chóralnej, gdzie wykonywała utwory pod ołtarz i tam odbyła sie dalsza część koncertu. Melomani w wykonaniu mezzosopranistki mogli usłyszeć utwory sakralne Bacha, Haendela, Schuberta i Cacciniego. Na organach towarzyszył jej dyrektor festiwalu Robert Grudzień.

 

Artystka w archiopactwie zbierała także datki na renowację zabytkowego obiektu. Był również czas na krótkie rozmowy.

 

Publiczność, która licznie wypełniła zabytkowe, jędrzejowskiej archiopactwo była zachwycona. -Wspaniały koncert. Bardzo się cieszymy, że tej klasy artystka wystąpiła u nas – powiedział nam jeden z uczestników koncertu.

 

Tegoroczny 18. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej rozpoczął się 7 lipca. Przez prawie dwa miesiące dla melomanów zaprezentowało się wielu wybitnych artystów. Festiwal upłynął pod znakiem przypomnienia spuścizny ks. Piotra Skargi.

[nggallery id=3]