[special_paragraph]Tuż po północy finaliści pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” zaśpiewali „Show Must Go On” Queenu, a wspierała ich wokalnie Alicja Węgorzewska.[/special_paragraph]

 

Sylwester 2012_2012

Energetyczne rytmy i dużo dobrej muzyki na żywo. Telewizyjna Dwójka i Miasto Wrocław po raz kolejny zapraszają na wyjątkową imprezę sylwestrową. Obok polskich artystów wystąpią zespoły z Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Kraju Basków.

 Podczas sylwestrowej nocy na wrocławskim rynku chcielibyśmy skoncentrować się na szczerej radości płynącej z muzyki, jej wykonywania na żywo, bez playbacku, sięgania do jej źródeł i przekraczania granic kulturowych i stylistycznych. Publiczność potrzebuje kontaktu z żywą muzyką –  mówi Konrad Imiela, reżyser sylwestrowego koncertu, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Na wrocławskim rynku wystąpi więc Kayah, która z cygańską kapelą wykona największe przeboje z płyty „Kayah i Bregović”. Na scenie zobaczymy również zespół Zakopower, który z powodzeniem połączy muzykę góralską z popowym, nowoczesnym brzmieniem. Artyści Teatru Muzycznego Capitol sięgną do hipisowskich źródeł pozytywnej energii we fragmentach musicalu „Hair”, a folkowa R.U.T.A. zagra w towarzystwie muzyków ukraińskich i baskijskich. Swoje największe przeboje zaśpiewają BrodkaT.Love, Lech Janerka i Urszula Dudziak, a zespół IncarNations wystąpi z nową, akustyczną wersją hitu „Daj mi tę noc”.

Noc sylwestrowa to eksplozja zabawy i radości powitania Nowego Roku. Nie zabraknie gwiazd, które gorącymi rytmami rozgrzeją tłum zgromadzony na wrocławskim rynku i widzów telewizyjnej Dwójki. Bałkański taneczny nastrój wprowadzi zespół Las Balkanieras. 
W słoneczny klimat reggae i soul’u przeniosą nas senegalski muzyk Pako Sarr i warszawska grupa Vavamuffin. W podobnym charakterze zagra londyńska formacja Dub Pistols, która umiejętnie łączy reggae, dub i dancehall. Baskijski zespół Oreka Tx zaznaczy kulturalną współpracę Wrocławia i San Sebastian jako Europejskich Stolic Kultury 2016.

– Sylwestrowa północ to metaforyczne spotkanie Starego z Nowym – mówi reżyser koncertu, Konrad Imiela. Brzmienia starych, ludowych instrumentów spotkają się w utworach L.U.C.–a z nowoczesną hip-hopową elektroniką. Nowy Rok przywita diva scen operowych Alicja Węgorzewska.  Na koncercie nie zabraknie oczywiście finalisty muzycznego show Dwójki, „The Voice of Poland. Najlepszy głos”.

Reżyserem widowiska jest Konrad Imiela, a reżyserem transmisji telewizyjnej Konrad Smuga. W układach choreograficznych autorstwa Jacka Gębury zobaczymy tancerzy Teatru Muzycznego Capitol. Obok Grażyny Torbickiej i Huberta Urbańskiego na scenie pojawią się także Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak.

 

Źródło Plejada