[special_paragraph]Koncert „Sylwestrowa Moc Przebojów” rozpocznie się 31 grudnia o godz. 20.00 na placu Konstytucji. Publiczność rozgrzeją polscy wykonawcy: Edyta Górniak, Andrzej Piaseczny, Maciej Maleńczuk, Stachursky, Muniek Staszczyk, Lady Pank, Urszula, Natalia Lesz, Big Cyc, Szwagierkolaska, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi i Bracia.[/special_paragraph]

Za to we fragmentach show „The Jacksons” zobaczymy finalistów programu „Jak Oni śpiewają”: Patrycję Kazadi, Olę Szwed, Karolinę Nowakowską i Artura Chamskiego oraz Nicka Sincklera znanego z „Fabryki gwiazd”.

Nie zabraknie też gości zza granicy. W taneczny nastrój wprawią warszawiaków Shaun Baker, September, Bananarama i Snap. Ale gwoździem programu będzie bez wątpienia spektakularne widowisko przygotowane przez Ernesta Valentino, czyli najsłynniejszego sobowtóra Michaela Jacksona.

Sylwester Polsat 2009 - Warszawa

 

Klon Jacko da czadu

Jego dopracowane do perfekcji ruchy sceniczne i charyzmatyczna osobowość, połączone z łudzącym wręcz podobieństwem do Króla Popu, zagwarantują fanom niezapomniane wrażenia. „Klon Jacko”, jak ochrzciły go media, świętuje właśnie jubileusz 35-lecia działalności artystycznej. Podobno z tej okazji ma w zanadrzu wyjątkową niespodziankę.

Zabawę sylwestrową na placu Konstytucji poprowadzą: Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz oraz Agata Młynarska i Maciej Dowbor. Z kolei znany satyryk Mariusz Kałamaga zamieni się we wróżbitę, a Kabaret Chatelet zakradnie się na zaplecze sceny, by porozmawiać ze wszystkimi artystami.

Będzie też konkurs dla wszystkich tych, którym moonwalk niestraszny. Grupa tancerzy, starannie wyselekcjonowanych podczas castingów 12 grudnia, zatańczy na sylwestrowej scenie. A Ernest Valentino zdecyduje, który z nich dostanie Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i nagrodę pieniężną.

O północy noworoczne życzenia złoży mieszkańcom stolicy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wejściu w Nowy Rok towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz występ wybitnej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, która wykona jedną z najpopularniejszych na świecie arii operowych „Pijmy za zdrowie miłości”.