[special_paragraph]Jerzy Bralczyk, najbardziej znany polski językoznawca, obchodzi 40-lecie pracy naukowej. Z tej okazji w SWPS odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez przyjaciół oraz współpracowników profesora.[/special_paragraph]

– Wtorkowa uroczystość była dużym zaskoczeniem dla profesora, bo wszystko organizowaliśmy w tajemnicy – mówi dr Jacek Wasilewski z SWPS. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: prof. Wiesław Godzic, Michał Ogórek, Hanna Bakuła, Alicja Resich-Modlińska, Marek Borowski i Bartek Chaciński.

Chór SWPS uczcił okrągłą rocznicę uroczystym „Sto lat”, a przed Jubilatem, który zasiadł na tronie z wieńcem laurowym na głowie, wystąpiła Alicja Węgorzewska-Whiskerd, znakomita śpiewaczka operowa.
40 lat pracy naukowej Jerzego Bralczykabralczyk1bralczyk2

Dla upamiętnienia okrągłej rocznicy wydano także zbiór dowcipnych tekstów o języku polskim inspirowanych postacią Profesora. – „Stół z powyłamywanymi nogami, czyli Bralczyk, humor, polszczyzna” to kolejna niespodzianka, którą przygotowaliśmy dla Jubilata. Książka została napisana wspólnie przez kilkunastu autorów i jest zbiorem dowcipnych tekstów o przypadkach i wypadkach języka polskiego – mówi Wasilewski.

Autorzy proponują osobiste i refleksyjne spojrzenie na osobę profesora: nie tylko jak na eksperckiego znawcę języka, ale także kolegę, mentora, przyjaciela, męża i ojca. Znaleźli się wśród nich m.in.: Zbigniew Izdebski, Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz, Alicja Resich-Modlińska i Wiesław Godzic. Książka została wydana przez Wydawnictwo Academica i SWPS.

[special_paragraph]Jerzy Bralczyk – językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN i Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zasiada także w Prezydium Rady Języka Polskiego PAN. Obecnie Dyrektor Centrum Języka Polskiego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej[/special_paragraph].