VIII Edycja Koncertu świąteczno – noworocznego już za nami. W wspaniały klimat czasu Bożonarodzeniowego wprowadziła mieszkańców artystka wielkiego formatu diva operowa Alicja Węgorzewska.

Mieszkańcy i przybyli z okolic Gminy goście wypełnili kościół po brzegi . Wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Andrzej Kordylas , oraz ksiądz proboszcz Zdzisław Wirkus gospodarz kościoła  w Damnie.

Koncert rozpoczął Grzegorz Gurłacz, dyrektor CEiK, który przeprowadził  dla zebranej publiczności konkurs o tematyce świątecznej, oraz zaśpiewał  specjalnie na tą okazję skomponowaną pastorałkę.

W trakcie koncertu przewodnicząca GKRPA Katarzyna Sobolewska wystąpiła z przemówieniem dotyczącym ważnych aspektów rodzinnych w okresie świątecznym, oraz zagrożeniach jakie w życie rodzin może wnieść alkohol.

Mury kościoła przez prawie dwie godziny rozbrzmiewały potężnym mezzosopranem i niezwykłym świątecznym klimatem kolęd.

Pani Alicja Węgorzewska nadzwyczaj  charyzmatyczna  gwiazda wielkich scen operowych na świecie, jest osobą niezwykle skromną i ciepłą. Do wspólnego śpiewania zaprosiła dzieci, a młodzież z Gminy Damnica do odwiedzenia zarządzanej przez Nią Warszawskiej Opery Kameralnej.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich  zaangażowanych w przygotowanie koncertu, dla p. Alicji Węgorzewskiej za niezwykłe doznania artystyczne – zaszczycenie nas swoją osobą i przepięknym głosem, oraz dla uczestników koncertu za dopełnienie świątecznego klimatu spotkania.

 

fot. Arkadiusz Szadkowski