Kościół w Mariańskim Porzeczu wypełniła atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W kościele pojawiły się kamery TVP3, które nagrały koncert kolęd w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej, Julii Sawickiej i Piotra Salaty. Wyjątkowy koncert zostanie wyemitowany w telewizji w święta.

W środę 29 listopada w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu odbył się wyjątkowy koncert kolęd. Na wydarzenie zaprosili proboszcz parafii Goźlin ks. Jan Krajewski i dyrektor TVP3 Warszawa Rafał Kotomski.

 

https://warszawa.tvp.pl/35125123/przygotowania-do-koledowania-w-pieknej-barokowej-bazylice

 

Emisja w TV w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia

W zabytkowym, drewnianym kościele wystąpiła Alicja Węgorzewska, Julia Sawicka i Piotr Salata. Artystom towarzyszyli muzycy. – Koncert trwał 1 godzinę i 15 minut. Artyści wykonali tradycyjne kolędy, a wśród nich między innymi „Cichą noc” i „Przybieżeli do Betlejem”. Było to bardzo miłe wydarzenie. Kościół był pełny, a to oznacza, że ludziom się podobało – mówi ks. Jan Krajewski, proboszcz parafii Goźlin.

 

Wydarzenie zostało uwiecznione przez kamery TVP3 Warszawa. Koncert kolęd z Mariańskiego Porzecza będzie mogła obejrzeć cała Polska i nie tylko. Wyjątkowy koncert zostanie wyemitowany w TVP3 Warszawa w Wigilię o godzinie 19.45. Dzień później zaplanowano emisję w TV Polonia.

żródło: https://egarwolin.pl/artykul/koncert-koled-w-marianskim/331115