Miss World Poland 2015

Konkurs Miss World Poland 2015 został ogłoszony oficjalnie 31 maja 2015 roku. Jest to projekt powstały z inicjatywy dwóch Pań: Elżbiety Wierzbickiej (prezes Biura Miss Polonia w latach 2004-2011) oraz Julii Morley (prezes Biura Miss Świata od 2000r.).

Zakończono już nabór kandydatek do tej edycji. W dniu 30 sierpnia 2015r. dokonano eliminacji zgłoszeń i wybrano 13 pań (mimo, że deklarowano dokonanie wyboru 16 finalistek) do rywalizacji finałowej konkursu. Ostatnią finalistkę organizator postanowił ogłosić w terminie późniejszym.

Gala finałowa konkursu Miss World Poland 2015 odbyła się 5 października 2015 r. w restauracji Endorfina w Warszawie. Gala finałowa była połączona z galą wręczenia nagród dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.

Miss 2015

Zgrupowanie odbyło się w ośrodku w Otrębusach. Choreografię przygotowała Renata Lipska Sołtyk. W jury zasiedli: Kinga Mirgos, Anna Tarnowska, Ewa Pacuła, Natalia Siwiec, Alicja Węgorzewska, Andrzej Krzywy, Sylwia Olech, Elżbieta Wierzbicka. Galę rozpoczął pokaz finalistek w kombinezonach wizytowych. Kolejny był pokaz w strojach koktajlowych. Zabawna była sytuacja gdy prowadzący zapytał o to jaki będzie następny pokaz, a uzyskał z widowni odpowiedź, że w kostiumach kąpielowych. Tyle, że oficjalnie z tego pokazu zrezygnowano ogłaszając to wcześniej. Trzeci pokaz finałowy  odbył się w sukniach wieczorowych. Galę podsumowały wypowiedzi jurorów opiniujące finalistki oraz licytacja przedmiotów z której dochód przeznaczono na działalność fundacji, która była gospodarzem gali finałowej Miss World Poland 2015. Występy artystyczne wypełniły piosenki w wykonaniu Moniki Urlik, uczestniczki jednego z polskich programów talent show.
Nagrody dla Miss World Poland 2015 : wycieczka do Tajlandi, voucher i kosmetyki, opieka fryzjerska roczna, pobyt w hotelu 5 dniowy, zestaw kosmetyków
wszystkie uczestniczki: kosmetyki oraz nagrody od sponsora odzieżowego

Miss World Poland 2015 Marta Pałucka
I Wicemiss Natalia Tomczyk
II Wicemiss Katarzyna Włodarek

http://www.zarchiwummiss.eu/miss-world-poland/307-miss-world-poland-2015