W piątkowy wieczór 6 lutego, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zainaugurowało nowy cykl spotkań pt. „Wieczór z Kulturą”. Gwoździem programu był koncert Alicji Węgorzewskiej – śpiewaczki operowej i skrzypka Bogdana Kierejszy. Wieczór otworzyli: dyrektor muzeum Iwona Stefaniak i wicestarosta grójecki Maciej Dobrzyński.

Koncert był wyjątkowy, nie tylko dlatego, że to pierwsze z tego cyklu spotkań, ale przede wszystkim ze względu na dobór wykonawców i wspaniałą publiczność. Artyści swoim programem operetkowo-musicalowym bardzo dobrze wpisali się w atmosferę pałacu Pułaskich.

Piękni i młodzi, do tego niezwykle utalentowani! ONA – Alicja Węgorzewska – śpiewaczka operowa, mezzosopran, Prezes Fundacji StartSmart, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie, debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper, a następnie otrzymała angaż w Neue Oper Wien; w swoim repertuarze ma kilkanaście ról operowych, jest laureatką wielu prestiżowych nagród; publiczność telewizyjna miała okazję poznać ją jako jurorkę w programie TVP2 “Bitwa na glosy”. 

Galeria zdjęć:

GALERIA

ON – Bogdan Kierejsza – uczeń wybitnego wirtuoza prof. Konstantego Kulki, absolwent wielu międzynarodowych kursów muzycznych; skrzypek, multiinstrumentalista i kompozytor, twórca muzyki do filmów reklamowych, programów telewizyjnych i teatralnych; do tego showman i ulubieniec publiczności!  – mówiła dyrektor muzeum przedstawiając artystów.

Wieczór z Kulturą” to nowa propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, to zaproszenie do spędzenia wieczoru we wnętrzach pałacu Pułaskich, w wyjątkowej atmosferze. To możliwość poznania artystów scen teatralnych i operowych, muzyków, kompozytorów, aktorów, poetów, cenionych ludzi kultury. Pomimo, że wstęp jest płatny – pomysł spotkał się z wielkim aplauzem publiczności. Na ten pierwszy, kameralny koncert, sprzedano bilety w ciągu tygodnia. Niektórzy nawet zaproponowali, aby wprowadzić karnety dla stałych bywalców! Bardzo nas to cieszy, już dziś zapraszamy na kolejne spotkania.

Żródło; http://warka24.pl/alicja-wegorzewska-wystapila-w-muzeum

zaproszenie Warka