Żródło: http://www.polskasmakuje.tvp.pl/

 

Test o zywnosci 2014

 

Żródło: http://plejada.onet.pl/gwiazdy-na-wielkim-tescie-o-zywnosci-w-tvp/qjk20

 

W poniedziałek w TVP zorgranizowano kolejny z „wielkich testów”, tym razem o żywności. W Telewizji Polskiej pojawili się i na pytania odpowiadali m.in. Jacek Kawalec, Anna Popek, Magda Steczkowska, Alicja Węgorzewska, Dorota Czaja i Przemysław Cypryański. Program poprowadzili Maciej Orłoś i Paulina Chylewska.

22 grudnia w TVP1 odbył się „Wielki Test o żywności. Polska smakuje”. Na pytania związane z polskimi tradycyjnymi produktami, daniami i zwyczajami kulinarnymi odpowiadały gwiazdy polskiej kultury, mediów i sportu. Najlepiej wypadł duet Alicja Węgorzewska – Dariusz Jakubowski. Wygraną, czyli 30 tys. złotych, przekazali na cel charytatywny.

Oprócz wspomnianej dwójki, w teście udział wzięli jeszcze m.in. Anna Popek, Dorota Czaja, Magda Steczkowska, Jerzy Engel, Przemysław Cypryański, Piotr Najsztub, Agnieszka Maciąg, Dominika Ostałowska, Anita Włodarczyk, Norbi i Tomasz Stockinger.

Program poprowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, a przepisami na tradycyjne wigilijne dania dzielili się Grzegorz Łapanowski, Marcin Budynek i Ewa Olejniczak.

http://www.polskasmakuje.tvp.pl/wideo/wideo/final-18168252/

http://www.polskasmakuje.tvp.pl/wideo/wideo/wreczenie-nagrody-dla-zwyciezcow-18168487/#0