Recital mistrzów w Rozwadowie

23 września odbył się recital mistrzów. Gwiazdą wieczoru była mezzosopranistka Alicja Węgorzewska. Na organach zagrał Robert Grudzień.

Nutką nostalgii zakończył się ostatni z koncertów przewidziany w ramach tegorocznego rozwadowskiego festiwalu muzycznego. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło znanych artystów. W tym roku przyjechali do nas między innymi: Jerzy Zelnik, Krzysztof Globisz, Józef Broda czy gwiazda światowej sławy Alicja Węgorzewska, która zaczarowała stalowowolską publiczność podczas ostatniego koncertu tegorocznej edycji festiwalu.

Jak przyznała sama artystka na kilka godzin przed występem w klasztorze, program koncertu został tak ułożony, że pojawiło się wiele różnych trudnych utworów. Można było usłyszeć m.in. Lament Dydony Henry’ego Purcella, arię Jules’a Masseneta z opery „Werther, Ave Maria Franza Schuberta. Pojawiły się także pieśni Chopina. Oczywiście nie zabrało kompozycji Roberta Grudnia. Dla miłośników sakralnych wtorków koncert był prawdziwą ucztą.

Niestety, by móc posłuchać kolejnych tak wspaniałych artystów będziemy musieli poczekać do kolejnego lata. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia tego, co zarejestrowała nasza kamera podczas ostatniego tegorocznego koncertu.

 
 

 

 

http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=33739