Źródło:http://sandomierz.gosc.pl/doc/2071672.Muzyczne-Ave-Maria

Po raz kolejny w zabytkowym kościele w Glinianach odbył się koncert muzyki sakralnej i klasycznej w ramach międzynarodowego festiwalu muzyki klasycznej poświęconemu Krystynie Jamroz.

Gliniany2 Gliniany1

gliniany3

Tegoroczny koncert przebiegał pod tytułem „Ave Maria w muzyce”. Recital rozpoczął występ kwartetu smyczkowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w składzie: Mariola Majkowska, Bernadetta Chmielecka-Larsen, Krzysztof Blek, Beata Wiącek-Felczykowska, wykonując kilka utworów maryjnych znanych mistrzów muzyki. Następnie zaprezentowano koncert J.S. Bacha na obój i skrzypce i „Basso continuo d-moll” w wykonaniu Emilii Ogonowskiej-Jaroń, Ludmiły Worobek-Witek oraz Artura Jaronia. Niewątpliwie gwiazdą koncertu w Glinianach była artystka Alicja Węgorzewska-Whiskerd, która urzekła słuchaczy swoim głosem, wykonując liczne utwory muzyki klasycznej i sakralnej przy akompaniamencie organowym Roberta Grudnia.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.265357490337159.1073741832.250037291869179&type=3

– Na pewno koncert w naszym kościele w ramach tego festiwalu jest promocją tego miejsca i samej zabytkowej świątyni. Jest również okazją, by wielu ludzi poznało piękno muzyki sakralnej właśnie w miejscu, gdzie ta muzyka często powstawała i dla tego miejsca i liturgii w niej odprawianej była tworzona. To niewątpliwie pomaga lepiej odczytać jej treść i sens – wyjaśnia ks. Bogusław Wójtowicz, proboszcz parafii.

Od 4 lat Gliniany stanowią, obok Buska-Zdroju, Wiślicy, Pińczowa i Kurozwęk, arenę Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Drewniany kościół w Glinianach stał się miejscem, które artyści i organizatorzy wybrali na prezentowanie przepięknych utworów muzyki sakralnej i klasycznej.