[special_paragraph]Kongres Kobiet w Koninie odwiedziła Alicja Węgorzewska, polska śpiewaczka operowa. Zdradziła, że jest trakcie przygotowania nowego hymnu, który będzie mieć swoją odsłonę podczas Kongresu Kobiet w Warszawie 9 i 10 maja.
Ma on być kwintesencją działalności kobiet, przedsiębiorczości, kobiecości i wydarzenia organizowanego od pięciu lat pod nazwą: Kongres Kobiet. [/special_paragraph]

53495747a186c_g153495720485f9_g1 kongres kobiet konin kwiecien 2014 5349571bad6cf_g1 5349574b75f12_g1 5349574f1f8a2_g1 534957523b700_g1 5349573066a8b_o

 

Źródło: http://konin.naszemiasto.pl/artykul/galeria/kongres-kobiet-w-koninie-zdjecia,2234184,8795886,t,id,zid.html#galeria

Kongres Kobiet w Koninie po raz drugi przyciągnął panie, które w panelach opowiadały o swoich sukcesach, o życiu zawodowym ale i prywatnym i sposobach godzenia jednego z drugim. Była „kobieta przedsiębiorcza” i „kobieta w mediach”. Mówiły o solidarności kobiet.

Kongres Kobiet w Koninie

Dyskusjom w panelach przysłuchiwał się Prezydent Konina Józef Nowicki.

– Dla mnie ta dyskusja była pouczająca. Dokonałem w jej trakcie retrospekcji – mówił. Nie muszę się wstydzić, że u mnie w domu nie mam nic do powiedzenia… – żartował. Wiem, że przedstawicielki naszego regionu w maju w Warszawie podczas kongresu, będą mogły zaprezentować wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących naszego życia w mieście i regionie – podsumował.

Kongres Kobiet w Koninie był okazją do tego by porozmawiać o prawach kobiet, ich respektowaniu, do pokazania wizerunku kobiet pracujących w mediach i pracy dziennikarek. Uczestniczyła w nim min. Ewa Rogala koninianka z I Programu Polskiego Radia.

I okazało się, że konińskie dziennikarki z konińskich mediów na na tle poruszanego tematu wypadają bardzo barwnie, silnie i solidarnie.
– Media lokalne rządzą się innymi prawami. W każdej redakcji, każda z nas ma koleżankę, na której może polegać – mówiła konińska dziennikarka Anna Pilarska. W tym mieście, w mediach pracuje wiele kobiet. Pokuszę się na dokładne policzenie – żartowała.

– Wspieramy się i wiemy, że praca w lokalnych mediach nie należy do łatwych. My lokalne dziennikarki musimy się znać na sporcie, kulturze, polityce. Tu nie ma sztywnych podziałów – mówiła już całkiem poważnie o koleżankach koniniankach po fachu.

Podczas Kongresu Kobiet w Koninie nie zabrakło pań przedsiębiorczych. W panelu poprowadzonym przez szefową projektu „Spalarni” Elżbietę Streker – Dembińską i starostę Małgorzatę Waszak wzięły udział: posłanka Krystyna Łybacka , prezes Impexmetal S.A.
– Małgorzata Iwanejko, Renata Spyszkiewicz – właścicielka Biura Obrotu Nieruchomościami Invicus, Elżbieta Leszczyńska – właścicielka Elizabeth Passion i Krystyna Boczkowskaprezes firmy Robert Bosh.

Rozmawiały o biznesie, o pasjach i o tym jak znaleźć czas dla siebie w tym całym zamieszaniu. Podkreślały, że w ich działaniu bardzo ważni są mężczyźni, którzy niejednokrotnie wspierają je.

Kongres Kobiet w Koninie odwiedziła Alicja Węgorzewska, polska śpiewaczka operowa. Zdradziła, że jest trakcie przygotowania nowego hymnu, który będzie mieć swoją odsłonę podczas Kongresu Kobiet w Warszawie 9 i 10 maja.
Ma on być kwintesencją działalności kobiet, przedsiębiorczości, kobiecości i wydarzenia organizowanego od pięciu lat pod nazwą: Kongres Kobiet.

Kongres Kobiet w Koninie to była okazja do rozmów o równości, niepełnosprawności, przemocy, do zwrócenia uwagi na profilaktykę zdrowia.

Perełką Kongresu kobiet był występ podopiecznych Fundacji Otwarcie. Z kolei Fundacja Podaj Dalej przygotowała piękne stoisko i zaangażowała się w wydarzenie poprzez wolontariat.

Panele były tłumaczone w języku migowym. Wydarzenie poprowadziła Paulina Pachulska. Kongres Kobiet wsparł CKiS w Koninie, KDK, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Ona, Stowarzyszenie Forum Kobiet z Tuliszkowa, Magnolia, Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Koniński Klub Amazonki i wiele innych osób, którym wszystkie panie wraz z Ewą Jeżak, prezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet – dziękują za poparcie.

Kongres Kobiet był również okazją do obejrzenia wystaw: „Piękno jest w nas”, „Koninianki pędzlem i fleszem malowane” oraz ” Koniński szlak Kobiet”.

Beata Pieczyńska

źródło: Naszemiasto.pl