[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=AKZzJAtqKwc”]

Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 10 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 11 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 01 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 02 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 03 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 04 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 05 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 06 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 07 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 08 Musical operowy o życiu Karola Wojtyly 2014 konferencja 09

Kraków. Włoscy artyści o Janie Pawle

Światowa premiera musicalu operowego „Karol Wojtyła. Historia prawdziwa” 2 kwietnia w Teatrze im. Słowackiego. Gospodarzem krakowskiej premiery będzie aktorka Małgorzata Kożuchowska. Trwają prace nad polską wersją opery, którą zobaczymy w kraju dopiero w przyszłym roku.

Tworzymy musical, który siłą rzeczy jest osadzony w historii, ale stawiamy na lekkość i poetyckość, która w musicalu musi się znaleźć – mówi „Codziennej” Patrizia Barsotti, współautorka scenariusza włoskiego musicalu operowego „Karol Wojtyła. Historia prawdziwa”. Światowa premiera 2 kwietnia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Historię życia papieża przedstawi na scenie tylko 14 młodych tancerzy i 6 aktorów. Dzięki wykorzystaniu technologii holograficznej w 3D widz zobaczy jednak na scenie więcej postaci. Założenie jest takie, że ma wręcz „gubić się” w rozpoznawaniu tego, który aktor realnie stoi na scenie, a który jest postacią tylko wyświetlaną. Widowisko stworzone jest przez włoskich artystów. Niektórzy twórcy mieli zaszczyt

spotkać papieża osobiście. Zniewalająca siła tej niezwykłej postaci sprawiła, że chcieli ukazać tę moc w dużym widowisku wyprodukowanym z rozmachem (…)

W Krakowie musical będzie wystawiany w języku włoskim z tłumaczeniem na telebimach. Gospodarzem krakowskiej premiery będzie aktorka Małgorzata Kożuchowska. – Przyjęłam tę propozycję z wielką radością. Jest to dla mnie zaszczyt przede wszystkim ze względu na postać Karola Wojtyły. Jego osoba w jakiś niezwykły sposób pojawia się w najważniejszych momentach mojego życia. Czuję się w jakiś metafizyczny sposób z nim związana. Pomysł na przedstawienie jego życia wydawał mi się zaskakujący i oryginalny. Muzyka i taniec to coś, co najlepiej przemawia do naszych serc. Jestem ciekawa musicalu i bardzo podekscytowana – powiedziała Kożuchowska. Trwają prace nad polską wersją opery, którą zobaczymy w kraju dopiero w przyszłym roku. Casting dla artystów przeprowadzi mezzosopranistka Alicja Węgorzewska.