14 listopada plejada gwiazd polskiego show-biznesu nagrała utwór promujący nową edycję ogólnopolskiej kampanii „Pomaganie jest trendy”. W ten sposób zainaugurowano czwartą odsłonę dobroczynnego projektu gwiazd, którego pomysłodawcą i organizatorem jest raper Krzysztof „Gorzki” Gorzkiewicz. Celem akcji jest rozpowszechnianie świadomości o autyźmie oraz promocja zajmującej się terapią tej przypadłości wśród dzieci fundacji „Nowa Nadzieja”.

Pomaganie jest trendy listopad 2013 Pomaganie jest trendy listopad 2013a Pomaganie jest trendy listopad 2013b

Najnowsza edycja projektu „Pomaganie jest trendy” ma na celu promocję fundacji “Nowa Nadzieja”. Kaliska fundacja pomaga osobom z zaburzeniami rozwoju, szczególną troską otacza najmłodszych cierpiących na autyzm. Z tego też względu , edycji towarzyszy hasło “Autyzm nie musi być wyrokiem!”.

Wszystkim dotychczasowym edycjom akcji „Pomaganie jest trendy” towarzyszyły specjalnie w tym celu napisane i nagrane utwory muzyczne. Nie inaczej jest i tym razem. 14 listopada w warszawskim studio Hear po raz kolejny pojawiły się gwiazdy wspierające ideę pomagania. Zaproszenie rapera Krzysztofa „Gorzkiego” Gorzkiewicza ponownie przyjęła śmietanka polskich artystów, dziennikarzy i sportowców.

W nagraniu udział wzięli:  Bohdan ŁazukaBeata TadlaAlicja WęgorzewskaJerzy PołomskiKasia BurzyńskaAsia AshGosia KosikAndrzej DąbrowskiMarcin CejrowskiMichał Milowicz,Mateusz GrędzińskiMichał Rudaś, Paweł Kukiz oraz promotor gal bokserskich Arkadiusz Wełna.

W tym roku postanowiłem zaprosić skład, który łączy w sobie legendę polskiej muzyki i współczesność. Spójnością składu jest bez wątpienia klasa” – podkreśla Gorzki

Muzykę skomponował Marcin Nierubiec , z kolei tekst jak co roku napisał Gorzki.

Artyści nie tylko nagrali piosenkę i teledysk zrealizowany przez grupę “Incydent” promujący akcję. We współpracy z nimi powstanie także kalendarz, do którego zdjęcia wykonał Bartek Wardziak. Dochód ze sprzedaży wyjątkowego kalendarza także zasili konto fundacji „Nowa Nadzieja”.

– Już po raz trzeci wspieramy tę fundację, bo to zweryfikowana instytucja, której celem jest  pomaganie potrzebującym. Wbrew pozorom, nie jest to oczywiste dla wszystkich fundacji. Widzimy realne efekty działania „Nowej Nadziei” – odpowiednia terapia jej podopiecznych zmagających się z autyzmem przynosi fantastyczne rezultaty. Wiemy też, że poprzednie edycje akcji pozwoliły zwiększyć budżet fundacji o 100 procent. To nas mobilizuje do dalszego działania zwłaszcza, że zdajemy sobie sprawę z tego ile jeszcze jest do zrobienia. Osoby borykające się z autyzmem potrzebują dobrej diagnostyki i dostępu do  specjalistów, także tych z zagranicy. Zebrane pieniądze umożliwią fundacji dalsze działanie, a dzieciom i ich rodzicom dodadzą nadziei – mówi Krzysztof „Gorzki” Gorzkiewicz, inicjator i organizator kampanii „Pomaganie jest trendy”.

Teledysk i piosenka ukażą się za około dwa tygodnie, a premierowa impreza odbyć ma się w warszawskim klubie “Nova Maska” Michała Milowicza. Swoją obecność na tejże imprezie już teraz zapowiedziała plejada polskich gwiazd, oprócz uczestniczących w piosence, na premierze pojawić się mają: Krystyna Mazurówna, Iwona Guzowska, Paweł Deląg, Małgorzata Kożuchowska i wiele innych gwiazd.

Kampania potrwa do końca roku, aktualne informacje na jej temat dostępne są na Fanpage www.facebook.com/pomaganiejesttrendy oraz stronie www.pomaganiejesttrendy.org.pl

 

Żródło http://www.flesik.pl/ruszyla-kolejna-edycja-pomaganie-jest-trendy/