Alicja Węgorzewska – Whiskerd, śpiewaczka operowa i dyr. artystyczna 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju wystąpiła 11 sierpnia (niedziela) w koncercie „Muzyka Zaklęta w Drewnie”.

 

AVE MARIA

To artystyczne wydarzenie odbyło się w drewnianej cerkwi pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku o godz. 12. Alicji Węgorzewskiej (mezzosopran) na skrzypcach towarzyszyć będzie Bogdan Kierejsza. W repertuarze artystów znalazły się „Najpiękniejsze pieśni maryjne i sakralne”.

„Muzyka Zaklęta w Drewnie” to cykl koncertów, na które od siedmiu lat zaprasza Małopolska Organizacja Turystyczna. Rozbrzmiewa w najcenniejszych świątyniach Województw Małopolskiego i Podkarpackiego, w tym w Lipnicy Murowanej, Sękowej, Haczowie, Dębnie Podhalańskim, Bliznem i Binarowej.

Koncerty odbywają się każdego roku w kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej. Program imprezy jest bardzo bogaty. Oprócz muzyki dawnej, można odnaleźć w nim współczesne brzmienia. Daje też możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.

W tym roku kolejne łemkowskie cerkwie, dołączyły do grona najwybitniejszych dzieł rąk ludzkich, w tym również drewniana świątynia pw. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku.

Powroznik
2557_834_muzyka_zakleta_w_drewnie_2013