Źrodło: Gazeta Krakowska

foto: Jerzy Kowalski

Alicja Krynica konferencjaFestiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w tym roku zdjął ze swych afiszów określenie „europejski”. Powrócił do numeracji, sięgającej inauguracyjnej imprezy, wymyślonej przez Stefana Półchłopka, czyli będzie 47. Rozbudował też nazwę o bardzo intrygujące określenie motta imprezy „Bitwa tenorów na róże”.

O tych nowościach, a także terminie i programie tegorocznego Festiwalu im. Jana Kiepury poinformowali wczoraj śpiewaczka Alicja Węgorzewska, będąca twarzą tej imprezy, a także burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko.

W tym roku festiwal rozpocznie się już 10 sierpnia, a więc kilka dni wcześniej niż dotąd, a trwał będzie do 17 sierpnia, czyli o tydzień krócej w porównaniu do imprez sprzed lat. Zachowany został zwyczaj wieczornych koncertów galowych. Nie będą odbywały się w Głównej Pijalni Zdrojowej, bo ten gmach przy deptaku właśnie poddawany jest gruntownej modernizacji i przebudowie.

– Najpiekniejszą scenerią będzie deptak ze starym Domem Zdrojowym i muszlą koncertową – przekonuje burmistrz Reśko.

– Gdyby aura kaprysiła, to salą koncertową dla przeszło tysiącosobowej widowni stanie się jeden z namiotów przygotowanych na wrześniowe Forum Ekonomiczne.

Koncert, który rozpocznie 47. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, nazwano „Galą werdiowską”. Przygotowuje ją Teatr Wielki w Łodzi. Później publiczność usłyszy i obejrzy m.in. „Gwiazdy musicalu” (z Filharmonią Zabrzańską), „Najpiękniejsze melodie operetkowe świata” (ze Strauss Ensamble). Trzy ostatnie koncerty festiwalu ” Śladami Kiepury – bitwa tenorów na róże”, „Leszek Możdżer i jego goście” i ” Muzyka świata – Alicja& friends” chce transmitować telewizja publiczna.

Burmistrz Dariusz Reśko mówi, że wysyła oficjalne, ale serdeczne zaproszenie na festiwal Bogusławowi Kaczyńskiemu, który tej imprezie i kurortowi poświęcił 28 lat i jest honorowym obywatelem Krynicy.

KOnferencja prasowa krynica

 

Foto: źródło: http://tv-ns.pl

Video z konferencji:

http://tv-ns.pl/poglady/material/6881.html