Żródło: http://zwierciadlo.pl

27  maja br. w ogrodach Pałacu Królikarnia w Warszawie zostały wręczone Kryształowe Zwierciadła – nagrody miesięcznika „Zwierciadło” przyznawane wybitnym osobowościom świata kultury, sztuki, nauki i życia publicznego. Nagrodę specjalną  dla człowieka dialogu, który łączy, a nie dzieli otrzymała Janina Ochojska.  Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż była połączona z jubileuszem wydania 2 000 numeru Zwierciadła.

Janina Ochojska, wybitna działaczka społeczna i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, została laureatką tegorocznej nagrody specjalnej miesięcznika Zwierciadło dla człowieka dialogu, który łączy, a nie dzieli. W tym roku do grona nagrodzonych statuetkami Kryształowych Zwierciadeł dołączyli Maciej Stuhr, Stanisława Celińska, Aleksandra Kurzak oraz Wojciech Smarzowski.

Tego wieczoru została również wręczona nagroda Kryształków Zwierciadła, przyznawana przez czytelników magazynu „Zwierciadło” osobom młodym, które mają już w swoim dorobku pierwsze interesujące projekty, pomysły, utwory i wciąż się rozwijają. Głosami czytelników nagrodę Kryształków Zwierciadła 2013 otrzymał Michał Woroch.

[nggallery id=38]

 

Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż była połączona z jubileuszem ukazania się na rynku 2 000 numeru Zwierciadła, który jednocześnie jest pierwszym wydaniem przygotowanym specjalnie na tablety.

Galę „Kryształowych Zwierciadeł 2013” poprowadzili wspólnie redaktor naczelna „Zwierciadła” Katarzyna Montgomery i Marcin Prokop. Natomiast wieczór uświetniły występem Anna Maria Jopek oraz Dorota Miśkiewicz z Markiem Napiórkowskim. Publiczność wysłuchała również utworów muzycznych w wykonaniu orkiestry kameralnej Młodej Polskiej Filharmonii – pierwszej w Polsce prywatnej orkiestry, złożonej z najbardziej utalentowanych uczniów szkół muzycznych II stopnia z całej Polski, której dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest Adam Klocek.

Kryształowe Zwierciadła to coroczna nagroda miesięcznika „Zwierciadło” przyznawana od 1996 r. osobom publicznym za ich dokonania, postawy i cechy charakteru. Wśród laureatów z lat ubiegłych znaleźli się m.in.: Andrzej Wajda, Danuta Hübner, Jerzy Buzek, Janusz Głowacki, Wisława Szymborska, Paulo Coelho, Hanna Krall, prof. Norman Davies, Leszek Możdżer, Agnieszka Holland  i Karolina Gruszka.