[special_paragraph]Ruszyła II Edycja akcji Pomaganie jest Trendy.[/special_paragraph]

 

Pomaganie jest trendy, to projekt, który powstał w roku 2010 z inicjatywy Krzysztofa Gorzkiewicza, na rzecz osób chorych na białaczkę i inne nowotwory. Kwintesencją pomysłu jest piosenka i teledysk promujący projekt reżyserii Pawła Bilskiego, w którym udział wzięli : Krzysztof Ibisz, Gorzki, Paula, Aleksandra Szwed, Agnieszka Włodarczyk, Alicja Węgorzewska, GrooveBusterz, Magda Femme, Piotr Świerczewski oraz światowej sławy raper Mopreme Shakur.

W roku 2011 projekt ewaluował, wspierając tym samym wszelkie fundacje, którym pomoc jest niezbędna, a na skutek mocnego wsparcia polskich gwiazd i ogólnopolskich mediów powstały pierwsze festiwale w Polsce, wspierające ideę, których koordynatorem został Łukasz Urban.

2 marca w warszawskim “Hear Studio” przy ulicy Prymasa Tysiąclecia 62 odbędzie się nagranie piosenki “Pomaganie jest trendy II”

Kolejnym etapem rozwoju projektu jest rok 2012, w którym twórcy projektu planują festiwale w Kaliszu, Ostrowie Wlkp., Jarocinie, Sochaczewie, Pleszewie, Warszawie, Wrocławiu i Skarżysku Kamiennej, a także kolejną piosenkę i teledysk, do której dołączony będzie kalendarz promujący 12 organizacji pożytku publicznego. Rok 2012 to również czas, kiedy “Pomaganie jest trendy”, zyskuje swą prawomocność na skutek rejestracji stowarzyszenia.

Założeniem drugiej edycji projektu “Pomaganie jest trendy” jest ogólna promocja idei pomagania.

W związku z powyższym mottem przewodnim piosenki będzie hasło “pomagaj jak możesz” , sugerując tym samym, iż każda pomoc, bez względu na to, czy jest to wspieranie finansowe, czy też fizyczne jest na równi godne uznania. Idea doskonale zobrazowana będzie poprzez kalendarz, w którym wyłonione przez gwiazdy drogą castingów, odbywających się w trakcie festiwali osoby, na kolejnych stronach poszczególnych miesięcy promować będą 12 organizacji pożytku publicznego, którym zgodnie z zasadą castingu sami będą musieli pomóc (pomoc ma być symboliczna, może to być zakup żywności dla zwierząt, odzieży dla dzieci z domów dziecka, oddanie krwi dla odpowiednich organizacji, pomoc wolontaryjna i wiele innych sposobów, w których mottem przewodnim jest niezbędna pomoc.

Dochody zarówno ze sprzedaży płyt, biletów na festiwale oraz kalendarzy trafią na rzecz 12 fundacji, biorących udział w projekcie.

 

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie” został partnerem strategicznym drugiej edycji akcji „Pomaganie jest trendy!”.

 

– Przyłączyliśmy się do przedsięwzięcia, ponieważ uważamy, że jest to inicjatywa godna uwagi i jak najbardziej słuszna. Projekt promuje ideę pomagania innym, a obszarów, gdzie pomoc jest potrzebna jest przecież bardzo wiele. Każdy może wybrać taką fundację czy organizację,… która najbardziej odpowiada jego możliwościom czy przekonaniom. Liczy się sam fakt niesienia pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna – mówi Marek Bielski, organizator Ogólnopolskiego Programu „Doceń polskie”, promującego najwyższej jakości produkty spożywcze dostępne na polskim rynku, któremu patronuje Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Dzięki naszej dotychczasowej działalności będziemy mogli dotrzeć z ideą akcji „Pomaganie jest trendy” bezpośrednio do firm, z którymi współpracujemy w ramach Programu „Doceń polskie”. Wierzymy, że wiele z nich będzie chciało wesprzeć tak szlachetną inicjatywę – dodaje Marek Bielski.

 

Program „Doceń polskie” ma na celu promocję wysokiej jakości produktów dostępnych na polskim rynku oraz posiadających „polski akcent”.

Skierowany jest do producentów dóbr konsumpcyjnych ze szczególnym naciskiem na produkty FMCG (produkty/dobra szybko zbywalne).

Uczestnictwo w programie „Doceń polskie” gwarantuje producentowi szerokie wsparcie promocyjne na różnych płaszczyznach i za pośrednictwem różnych nośników informacji – za pośrednictwem mediów tradycyjnych jak i elektronicznych.

Share Watson, amerykańska gwiazda muzyki R&B, znana jako Thruth Hurts zaśpiewa w drugiej edycji projektu “Pomaganie jest trendy”!!!

Oprócz Thruth Hurts w utworze zaśpiewają polscy artyści tj.Krzysztof Cugowski, Gorzki, Magda Femme, Iga Wyrwał, Jamaki, Artur Chamski, Layna, Krzysztof Antkowiak i oczywiście ja:-).

Piosenkę wyprodukuje częstochowski kompozytor RobGitarnik (Robert Madziarz) we współpracy z Eric Bobo, członkiem legendarnej formacji amerykańskiej Cypress Hill.

To nie koniec gwiazd zagranicznych w projekcie, jednak do czasu finalizowania spraw formalnych, nie chcę zdradzać kolejnych nazwisk. Wraz z piosenką wiodącą, powstanie również utwór z gwiazdami rapu z całego świata pod szyldem “Hit Rappers”, czyli Helping Is Trendy Rappers”

 

Pomaganie jest trendy 2