Alicja Węgorzewska nominowana w kategorii „Zaangażowanie w program społeczny”

Alicja Węgorzewska to osoba niezwykle zaangażowana społecznie. Jest założycielką Fundacji STARTSMART, zajmującą się edukacją dzieci. Od dwóch lat zawsze chętnie wspiera działania Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Nagrała hymn na rzecz chorych na białaczkę i wspomaga działalności Fundacji DKMS na rzecz dawców szpiku. Nagrała hymn oraz wzięła udział w koncercie charytatywnym dla Fundacja „Razem lepiej”. Wzięła udział w kampanii „Kocham, nie biję”. Przekazała wygraną w wysokości 15 tys. zł w programie „Tak to leciało” na rzecz szkoły dla dzieci autystycznych działającej przy Fundacji „Krok po Kroku” oraz wsparła kampanię filmowo-plakatową Fundacji „SYNAPIS” w celu pozyskania 1% podatku. Jest również zaangażowana w projekt „Młoda Polska Filharmonia” na rzecz Fundacji Pro Bono PL grupy „Zwierciadło”.

 

Dobroczynne Gwiazdy to ludzie, którzy wykorzystują swoją popularność, aby pomagać potrzebującym. Ich postawa i dobre serce są najpiękniejszym przykładem tego, że wystarczy odrobina dobrej woli, czasu i zainteresowania, aby zmienić czyjeś życie. A Gwiazdy codziennie zmieniają życie innych. Bierzmy z nich przykład!

 

Osoby publiczne znane często poświęcają swój czas i angażują się w bezinteresowną pomoc na rzecz innych. Gwiazdy udzielają swojego wizerunku w kampaniach społecznych, zakładają własne fundacje i stowarzyszenia, są darczyńcami organizacji społecznych. Wierzymy, że dzięki takim ludziom, dobre przykłady oraz wiedza o tym, że pomaganie innym nie musi wymagać dużo wysiłku i środków, zachęcą i zmotywują Polaków do działań społecznych.

 

Dlatego Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Dwutygodnik SHOW mają przyjemność ogłosić IV Edycję Konkursu o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności”. Konkurs to największa kampania medialna i jedyny w Polsce plebiscyt publiczności promujący działania dobroczynne Gwiazd.

 

Konkurs to wspaniała okazja, aby podziękować Gwiazdom za piękny gest, jakim jest działanie dla innych i wspólnego dobra. I szansa dla organizacji społecznych, które współpracują z Gwiazdami. Cały dochód z Konkursu przekazywany jest na Fundusz Gwiazd Dobroczynności, który wspiera działalność społeczną Gwiazd. Laureaci Konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe (m.in. sprzęt komputerowy), które będą mogli przeznaczyć na wybrane przez siebie organizacje społeczne.

 

Liczymy na to, że, dzięki dobroczynnym Gwiazdom, szlachetne przykłady działań społecznych staną się znane w całej Polsce! Zapraszamy do nominowania i głosowania.

 

Opiekę medialną nad Konkursem sprawują trzy największe polskie stacje telewizyjne – Telewizja POLSAT, Telewizja TVN oraz Program 2 Telewizji Polskiej

 

Źródło: www.gwiazdydobroczynnosci.pl