Koncert odbędzie się w piątek, 16 grudnia, o godz. 19. w pięknej Katedrze i już możemy być pewni, że będzie wyjątkowy. Nie dość, że repertuarem przybliży nas do Świąt Bożego Narodzenia, to jeszcze będziemy mieć okazję usłyszeć Alicję Węgorzewską w duecie ze swoją 9-letnią córeczką Amelią. Mama i córka wspólnie wykonają kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

– Czeka nas występ pełen emocji. Amelia jest szalenie precyzyjna, muszę przyznać, że to ona mnie dopinguje do ciężkiej pracy – wyznała Alicja Węgorzewska. – Doceniam, że chce być perfekcyjna, nawet jeśli oznacza to powtarzanie tej samej kolędy w nieskończoność. Dzięki temu w naszym domu już zagościły święta – zdradziła artystka.

Gwiazda dodała również, że koncert w Pelplinie będzie pierwszym tak poważnym i bogato oprawionym muzycznie występem dla Amelii. Alicja zażartowała, że i tak to ona będzie miała większą tremę niż jej córeczka.

U boku Alicji Węgorzewskiej wystąpią także: Katarzyna Stankiewicz oraz Zbigniew Wodecki. Na scenie pojawią się również: młody kompozytor i wokalista Andrzej Lampert oraz skrzypek Bogdan Kierejsza.

Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP w Pelplinie to jeden z najpiękniejszych dzieł gotyckich w Polsce. Świątynia kryje przepiękny Ołtarz Główny z 1. połowy XVII w. z relikwiami Świętych – największy w tej części Europy, barokowe ołtarze boczne oraz średniowieczne rzeźby dębowe.

Pelplin2 Pelplin1

 

[special_paragraph]Alicja Węgorzewska Świątecznie: Link[/special_paragraph]