Filharmonia Kaliska zaprasza na specjalną edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Bursztynowy Szlak” – Multimedia Amber Road Festival
czyli na:
Wielki koncert plenerowy „OPEN AIR GALA”

Piątek,17 czerwca, godz. 22:00,  Estrada na Placu W. Bogusławskiego w Kaliszu

[special_paragraph]wykonawcy:
Alicja WĘGORZEWSKA – mezzosopran (jurorka w programie Bitwa na głosy)
Andrzej LAMPERT – tenor (laureat Szansy na sukces)
Leticia MUŃOZ MORENO (Hiszpania) – skrzypce[/special_paragraph]

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam KLOCEK – dyrygent

4f83d8eb512a5_o

Świetnie śpiewa, interesująco gra, no i jest piękna – ta lapidarna charakterystyka znakomicie oddaje cały charakter sztuki scenicznej wielce interesującej polskiej śpiewaczki młodego pokolenia, Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd.
/Jacek Chodorowski, Trubadur 2 (43)/2007/

Alicja Węgorzewska 
uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych.Promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Często gości w mediach. Wystąpiła jako gość w wielu programach telewizyjnych jak „Śpiewające fortepiany” , „Jaka to melodia”, „Kocham Cię Polsko” , „Ona i On”, dwukrotnie w „Jak Oni śpiewają”- duety operowe , trzykrotnie wraz z widzami Polsatu o północy witała Nowy Rok występami na żywo w Krakowie na Rynku Starego Miasta oraz na placu Konstytucji w Warszawie. W 2009 zagrała w serialu telewizyjnym „Dom nad rozlewiskiem” w roli śpiewaczki operowej, Joanny. Przygotowała specjalnie dla niej napisany przez Jerzego Snakowskiego monodram operowy „Diva for Rent” (Teatr Polonia w Warszawie, 2011).

[nggallery id=35]

Leticia Muñoz Moreno

Laureatka pięciu konkursów międzynarodowych: Konkursu Henryka Szerynga (2000), Concertino Praga (2000), Nowosybirsk (2001), Saraste (2001) i Konkursu Kreislera. Otrzymała liczne hiszpańskie i międzynarodowe nagrody, m.in. Nagrodę Emily Anderson 2005 przyznawaną przez Royal Philharmonic Society, stypendium muzyczne Martina przyznawane przez Philharmonia Orchestra oraz Główną Nagrodę Ibla 2008, po której zaproponowano jej trasę koncertową dookoła świata z występami w największych salach koncertowych. Była również członkiem jury w konkursie Saraste w 2007 r.

Andrzej Lampert
w latach 1997-1998 został laureatem telewizyjnego programu TVP2 Szansa na sukces, którego gwiazdami były: Maryla Rodowicz i Justyna Steczkowska.
W 2000 roku Andrzej Lampert ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Ligonia w Chorzowie. W latach 2000-2003 studiował w Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie śpiewu Renaty Danel. W 2008 roku ukończył studia na wydziale wokalno-aktorskim (jako tenor) w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie śpiewu Janusza Borowicza.

Open Air gala Kalisz