Dom nad rozlewiskiem – polski serial telewizyjny w reżyserii Adka Drabińskiego. Premiera odbyła się 4 października 2009 roku w TVP1. Emitowany także od 5 grudnia 2009 roku w TVP Polonia z angielskimi napisami. Jest ekranizacją książki Małgorzaty Kalicińskiej.

Każdy ma swoje miejsce na ziemi, wystarczy je tylko znaleźć… ,„Dom nad rozlewiskiem” to opowieść o hamowaniu, o znalezieniu sensu i miejsca w życiu po tym, jak owo życie wrzuciło nas na aut.

Dom nad rozlewiskiem 5 Dom nad rozlewiskiem 1 Dom nad rozlewiskiem 6

To serial skierowany do wszystkich tych, którzy cenią sobie dom jako najważniejsze miejsce życia rodzinnego. To opowieść o cieple jakie nam jest potrzebne, rodzinie dającej poczucie bezpieczeństwa, zerwanych i cerowanych na nowo więzach. O tym, co w życiu najważniejsze – miłości.

Tej nastoletniej, dojrzałej, bardzo dojrzałej i też różnej – między mężczyzną i kobietą, matką i córką, nawet o miłości do natury, zwierząt i osób niepełnosprawnych. O ucieczce z miejskiego wyścigu szczurów na wieś, gdzie żyje się bez zegarka. Szanuje się więzi sąsiedzkie i obyczaje. Życie wiejskie jest prawdziwe, mniej „hipermarketowe” i trudniejsze, a to oznacza – skupienie, zmianę przyzwyczajeń, zmianę pomysłu na życie.

 

Dom nad rozlewiskiem  4 Dom nad rozlewiskiem 7

Wreszcie, „Dom nad rozlewiskiem” jest opowieścią o wstawaniu z kolan po jakichś klęskach i upadkach. O nadziei i marzeniach, które się da radę realizować, gdy się ma oparcie w bliskich. O tęsknocie i powrocie do normalności. „Dom nad rozlewiskiem” to serial o jednej z nas i jednocześnie o wszystkich

[special_paragraph]Śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd wystąpi w roli operowej śpiewaczki Joanny i matki dziecka autystycznego.[/special_paragraph].